ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΣΤΗΝ ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ
![Εικόνα tadmin Εικόνα tadmin](https://secure.gravatar.com/avatar/a8eae080cb85d86c53bbe9b01b25eff9.jpg?d=https%3A//www.karditsaportal.gr/sites/all/modules/gravatar/avatar.png&s=100&r=G)
![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](https://www.karditsaportal.gr/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
![](https://www.karditsaportal.gr/sites/default/files/styles/article_image_full_node/public/field/image/1-152_0.jpg?itok=utuyWmVA)
Πριν από λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε ο αγώνας του βάδην στο Άλιτους της Λιθουνίας με την Αντιγόνη Ντρισμπιώτη να σημειώνει μεγάλο ατομικό ρεκόρ.
Η αθλήτρια του Θανάση Δεληγιάννη ολοκλήρωσε τον αγώνα σε 1:30:56 συντρίβοντας το ατομικό της ρεκόρ που ήταν 1:33:42 από το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Μόσχας το 2013. Mε το 1:30:56, η Ντρισμπιώτη ολοκλήρωσε στην 3η θέση, πίσω από την Ιταλίδα Αντονέλα Παμιζάνο που έκανε 1:30:11 και την Μαρίτζα Πόντσιο από τη Γουατεμάλα που τερμάτισε σε 1:30:52. Καλή ήταν και η παρουσία της Ευαγγελίας Ξύνού η οποία τερμάτισε σε 1:37:56 στην 9η θέση. Εγκατέλειψε η Ζαπουνίδου, δεν τερμάτισε η Θεοδωροπούλου και ακυρώθηκε ο Τσαμουδάκης.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια