Ξεκινά τη Δευτέρα 3/7 η λειτουργία λαϊκής αγοράς στην πλ. Λάππα
![Εικόνα tadmin Εικόνα tadmin](https://secure.gravatar.com/avatar/a8eae080cb85d86c53bbe9b01b25eff9.jpg?d=https%3A//www.karditsaportal.gr/sites/all/modules/gravatar/avatar.png&s=100&r=G)
![Εκτυπώσιμη μορφή Εκτυπώσιμη μορφή](https://www.karditsaportal.gr/sites/all/modules/print/icons/print_icon.png)
![](https://www.karditsaportal.gr/sites/default/files/styles/article_image_full_node/public/field/image/laiki.jpg?itok=jPOqmz1f)
Ο Δήμος Καρδίτσας στοχεύοντας αφ'ενός στην καλύτερη εξυπηρέτηση των δημοτών και αφετέρου στην στήριξη των Καρδιτσιωτών παραγωγών, ξεκινά από τη Δευτέρα 3 Ιουλίου τη λειτουργία λαϊκής αγοράς στο χώρο της πλατείας Λάππα.
Για τη λειτουργία της νέας λαϊκής αγοράς έχουν χωροθετηθεί και διαγραμμισθεί από συνεργεία του Δήμου 60 θέσεις για Καρδιτσιώτες παραγωγούς-πωλητές οπωροκηπευτικών.
Υπενθυμίζεται οτι η λειτουργία της νέας λαϊκής αγοράς κάθε Δευτέρα στην πλ. Λάππα προβλέπεται στον νέο Κανονισμό Λειτουργίας Λαϊκών Αγορών που ενέκρινε με την
υπ' αριθμ. 170/18.4.2016 απόφασή του το Δημοτικό Συμβούλιο.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια